Niebezpieczne wiadomości SMS – oszustwo na WOŚP i Enea

Niebezpieczne wiadomości SMS – oszustwo na WOŚP i Enea

Internetowi oszuści wykorzystują popularność corocznej akcji charytatywnej WOŚP. Olsztyński oddział organizacji opublikował informację o próbach wyłudzenia poprzez wiadomości SMS i strony internetowe imitujące treści fundacji.

 W tym samym czasie przedstawiciele Enei ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod spółkę energetyczną. Próby phishingu pod pozorem Enei występują zarówno w formie wiadomości SMS ora email. Należy pamiętać, iż „Enea nie wysyła do swoich klientów SMS-ów zawierających link, który przekierowuje na fikcyjną stronę banku w celu dokonania przelewów czy doładowania”. Firma oficjalnie poinformowała, że „wiadomości od Enei zawierają jedynie link do strony Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (www.ebok.enea.pl)„.

Przy każdej tego typu wiadomości należy zachować ostrożność i szczególną uwagę. Zaleca się weryfikację numeru nadawcy oraz porównanie adresu lub informacji zawartych w treści wiadomości z danymi publikowanymi na autoryzowanej stronie internetowej organizacji.

Scroll to Top