Badanie rynku – ochrona inwestycji

Badanie rynku – ochrona inwestycji

Według niedawnych doniesień, spółka biotechnologiczna Ryvu Therapeutics zrezygnowała z rozwoju dwóch projektów, które do tej pory kosztowały już przeszło 50 mln zł.

Podejmując te decyzje zarząd kierował się analizą wyników naukowych uzyskanych podczas przeprowadzonych dotychczas prac badawczo rozwojowych oraz możliwościami rozwojowymi projektów w dalszych etapach. Przeprowadzono także analizę obecnego i spodziewanego otoczenia konkurencyjnego oraz wyników badań, które zostały opublikowane przez podmioty konkurencyjne prowadzące badania nad związkami ukierunkowanymi na konkretne cele terapeutyczne.

Zarząd Ryvu Therapeutics S.A. informuje o podjęciu 20 października 2020 roku decyzji o rewizji portfolio projektów przedklinicznych spółki. W konsekwencji spółka zdecydowała o zakończeniu projektu rozwoju dualnego antagonisty receptorów adenozynowych A2A/A2B oraz projektu w obszarze syntetycznej letalności SMARCA2. Powyższa decyzja została podjęta po konsultacji z radą nadzorczą spółki – podała spółka.

W skrócie i w uproszczeniu – opracowywana przez spółkę cząsteczka miała hamować przyłączanie przez komórki adenozyny – naturalnej substancji, która ogranicza odpowiedź układu odpornościowego na nowotwory. To zaś miało pozwalać na skuteczne leczenie agresywnych i opornych guzów.

Dla wielu decyzja o wycofaniu się z tak kosztownych inwestycji może być szokująca. Natychmiastowo poskutkowała negatywnymi wynikami na giełdzie, kurs spółki spadł o ponad 10 proc., do najniższego poziomu od maja 2020. Ryvu Therapeutics wykazała się jednak konsekwencją w swoich działaniach a zamknięcie projektów zostało poparte szczegółowymi badaniami i prognozami.

Jest to istotna lekcja i przykład dla firm z różnych branży o tym jak niezbędne na każdym etapie są analizy ryzyka i konkurencji.

W poszukiwaniu trudno dostępnych danych wraz z ich analizą wsparciem dla przedsiębiorców będzie profesjonalna wywiadownia gospodarcza. Zespół Verificators pomoże pozyskać sprawdzone informacje np. o potencjalnych partnerach biznesowych, inwestycji lub o konkurencji.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Scroll to Top