Jak sprawdzić czy w twoim biurze nie ma podsłuchów?

Dla dobrego funkcjonowania każdej organizacji bardzo ważne jest przeprowadzanie narad zarządu oraz regularnych spotkań w celu analizy strategii biznesowych, omówienia oferty bądź też innych istotnych kwestii. Podczas wymiany poufnych informacji należy odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo szczególnie, aby zapobiec wyciekom informacji m.in. poprzez podsłuchy.

W dzisiejszych czasach montaż urządzeń do podsłuchu ze względu na rozwój technologii może być banalnie prosty. Patrząc natomiast na ich wykrywanie, jest to już bardziej skomplikowane i wymagające. Głownie ze względu na powyższe argumenty niezwykle istotne jest zabezpieczanie firmy przed podsłuchami.

Wszyscy właściciele firm powinni dbać o regularność wykonywania badań antypodsłuchowych dla pewności, że ich biura są bezpieczne. Warto przeprowadzić takie badanie przed ważnymi wydarzeniami w organizacji, aby zminimalizować potencjalne ryzyko. Co więcej dobrze jest też kontrolować dostęp do wybranych pomieszczeń. Można to zrobić np. poprzez wprowadzanie i konsekwentne stosowanie procedur dostępu i bezpieczeństwa.

Co może świadczyć o tym, że masz zamontowany podsłuch w biurze?

  • Poruszanie się po terenie biura osób do tego nieupoważnionych,
  • Odnalezienie przedmiotów nieznanego pochodzenia takich jak: ramki na zdjęcia, zegary, głośniki itp.
  • Wyciek poufnych informacji na temat twojej firmy,
  • Zmiana ustawienia mebli i przedmiotów,
  • Ślady na podłodze lub ścianie, wskazujące, że ktoś mógł coś montować,

Są to tylko najpopularniejsze sposoby na osobiste sprawdzenie, czy w twoim biurze nie ma umieszczonych podsłuchów.

Boisz się, że ktoś Cię podsłuchuje?

Gdy pojawi się taka obawa, na początku warto samemu sprawdzić czy nikt nie zamontował żadnych podsłuchów na terenie biura. Jednak, jeżeli nie jesteś pewny czy zrobisz to wystarczająco dobrze skontaktuj się z nami. Posiadamy kwalifikację i najnowsze urządzenia do wykrywania podsłuchów, dzięki którym pomożemy Ci zadbać o bezpieczeństwo firmy oraz jej pracowników.

Zapraszamy do lektury artykułu: https://verificators.com/jak-sprawdzic-firme-z-polski/

Scroll to Top