Prawniku, czy wiesz, że dzięki śledztwu majątkowemu będziesz skuteczniejszy?

Śledztwo majątkowe to działanie przeprowadzane  do ustalenia zasobów majątkowych dłużnika dzięki, którym istnieje możliwość zaspokojenia roszczeń wierzyciela.  Dlatego jeśli jesteś prawnikiem, prowadzisz kancelarię prawną, przed podjęciem prowadzenia sprawy windykacyjnej warto sięgnąć właśnie po tą usługę. Pozwoli ocenić, jakie są szanse na powodzenie uruchomionego przez Ciebie postępowania, jakich nakładów czasu i pracy będziesz potrzebował, aby zakończyć sprawę sukcesem. Przede wszystkim pozwoli przedstawić klientowi rzetelny obraz sytuacji, a Tobie zaoszczędzić Twój cenny czas.

Śledztwo majątkowe – oszczędność czasu i zwiększenie efektywności prawnika

Zwiększenie efektywności, popchnięcie działań do przodu, a w długofalowej perspektywie także uzyskanie cennego zaufania w oczach klienta – to pierwsze z oczywistych zalet, jakie niesie ze sobą dla prawnika wsparcie profesjonalnej firmy wywiadowczej. Dostarczane przez nią informacje pozwalają wzmocnić skuteczność pracy pełnomocników, odciążając ich od żmudnych czynności gromadzenia dowodów czy informacji, Tak jest właśnie ze śledztwem majątkowym, które stanowi swoisty drogowskaz dalszego postępowania w sprawie konkretnego dłużnika, a czasem dostarcza gotowy scenariusz działania. Wartością dodaną kooperacji jest wzmocnienie dobrego imienia kancelarii prawnej, prawnika. Dostarczane rzetelne i niezbędne w postępowaniu informacje, zwiększając skuteczność prawnika jednocześnie pozwalają budować pozytywny wizerunek, jego ocenę w środowisku, wśród klientów. Skuteczność działania przekłada się na pozytywne opinie, a te przyciągają coraz więcej nowych klientów.

Śledztwo majątkowe dłużnika

Podczas przeprowadzania śledztwa majątkowego dłużnika pozyskiwane są informacje dotyczące aktywów osoby lub firmy, która posiada zaległości finansowe lub długi. Jest to narzędzie stosowane w celu zidentyfikowania dostępnych zasobów majątkowych dłużnika, które mogą posłużyć do spłaty jego zobowiązań. Główne elementy poszukiwania majątku dłużnika obejmują:

1) informacje na temat posiadanych nieruchomości, takie jak domy, lokale komercyjne, budynki gospodarcze, mieszkania, działki;

2) szczegóły dotyczące majątku ruchomego, posiadanych: pojazdów, sprzętu, mebli, dzieł sztuki, itp.;

3) informacje o posiadanych rachunkach bankowych,

4) dane na temat udziałów w spółkach, posiadanych akcjach, obligacjach czy innych formach inwestycji;

5) szacunkowe dane o miesięcznych lub rocznych dochodach dłużnika;

6) informacje o innych zobowiązaniach finansowych, które mogą wpływać na zdolność do spłaty długów.

Wartości wynikające ze śledztwa i współpracy z firmą wywiadowczą

 Śledztwo majątkowe jest narzędziem umożliwiającym lepsze zrozumienie sytuacji majątkowej dłużnika i dzięki temu podejmowanie skonkretyzowanych decyzji dotyczących strategii odzyskania należności. W niektórych przypadkach może być również wykorzystywany w procesie egzekucyjnym, gdy pełnomocnik podejmuje w imieniu wierzyciela kroki prawne w celu zabezpieczenia jego roszczeń. Jednak zbieranie informacji o majątku dłużnika podlega określonym rygorom prawnym, a wszczynane procedury muszą być z nimi zgodne. Dlatego też tak wielu klientów zwraca się o pomoc w sprawie windykacyjnej do profesjonalnego pełnomocnika. Z drugiej strony prawnicy nie są przyzwyczajeni w takich sprawach do korzystania z usług detektywa. Dlatego właśnie tak korzystne dla jego pracy jest wsparcie profesjonalnej firmy wywiadowczej. Przeprowadzone przez nią śledztwo majątkowe pomoże w oszacowaniu wypłacalności dłużnika oraz szans na odzyskanie należności klienta, kreśląc najlepszy scenariusz dalszego postępowania w sprawie.

Sprawdź inne artykuły na blogu:

Kancelarie prawne coraz częściej na celowniku ataków hakerskich
Historia opuszczonego domu – Case Study poszukiwań genealogicznych
Scroll to Top