Sąd zabezpieczył majątek dystrybutora prasy (1)

Zatrzymany komendant policji

Na podstawie podejrzeń o zaangażowanie w produkcję nielegalnych wyrobów tytoniowych, Centralne Biuro Śledcze (CBŚ) zatrzymało komendanta komisariatu policji w Nadarzynie.  Na posesji podejrzanego zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej oraz 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oszacowano, że wartość nieopłaconej akcyzy mogła wynieść nawet 890 000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Taka postawa może zostać wykorzystana przez linie obrony na korzyść podejrzanego policjanta, który usłyszał zarzuty uczestnictwa w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym wyrobem papierosów. W Komendzie Rejonowej Policji w Pruszkowie są już prowadzone czynności zmierzające do wydalenia go ze służby. Żona oskarżonego została zatrzymana w charakterze świadka. Aresztowany 38-latek pełnił funkcję komendanta komisariatu w Nadarzynie od 2016 roku, w sumie w policji pracował od 16 lat.

Produkcja i handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi to nagminny proceder na terenie Polski. Tylko w ostatnim tygodniu Policja informowała o przynajmniej 25 interwencjach polegających na przejęciu nielegalnego towaru, zatrzymaniu jego transportu, sprzedaży lub produkcji. 12 września funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili pod Gdańskiem rekordowy, o wartości blisko 5 milionów złotych, transport papierosów bez polskich znaków akcyzy.

AM, Verificators
Źródło: TVN Warszawa

Scroll to Top